DALAMAN ANADOLU LİSESİ TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI
SİVİL HAVACILIK OKULU İNŞAATINA BAŞLAMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
DALAMAN ADLI RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
PEYZAJ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİK
ASKERE GİDECEK OLAN GENÇLERİMİZ VE AİLELERİ İLE BİRARAYA GELDİK
ŞEHİT JANDARMA UZMAN ONBAŞI FUAT DEMİR İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI DÜZENLENDİ
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ŞENLİKLERİ
GENÇ SPORCULARIMIZLA BULUŞTUK

Temizlik Hizmetleri

temiz

Temizlik hizmetleri birimimizin görevleri arasında yer alan hizmetler hususunda vatandaşımız konu ile ilgili olası muhtemel şikayet,ihbar,talep ve önerilerini belirten ana başlıklar dahilinde Belediyemize yapabilecektir. Buna göre;

Evsel Katı Atıkların Toplanması
Evsel katı atıkların toplanması,nakliyesi ve depolanması işi,kentte mahallelere göre ayrı ayrı oluşturulan haftalık katı atık toplama programı çerçevesinde yapılmaktadır.Bu program vatandaşımıza yazılı ve görsel basın,el ilanları,ses yayın aracı ile duyuru vb. şekillerde duyurulmuştur.

Bu hususta vatandaşımız şikayet,ihbar ve taleplerini Dalaman belediyesi zabıta Amirliği ve halkla ilişkiler servisimize sözlü ve/veya ister ise yazılı bir dilekçe ile yapabilir.Telefon ile yapılacak şikayet,ihbar ve talepler için Dalaman Belediyesi 0252 692 20 10 ve Zabıta 153 telefonu 24 saat hizmettedir.
Çöp Konteynırları
Kent içerisinde vatandaşımızın kullanımına sunmuş olduğumuz konteyner, silindirik çöp kabı,çöp sepeti gibi malzemelerin onarımı ve bakımı belediyemiz tarafından periyodik olarak yapılmaktadır. Bu konuda bir şikayet ve/veya talep için Dalaman Belediyesi 692 20 10 ve Zabıta 153 Aranmalıdır. Çöp Konteyneri konulması, kaldırılması veya yerinin değiştirilmesi hususunda ise toplu şekilde talebin olduğunu gösteren bir dilekçe ile Dalaman Belediyesi’ne başvuru yapılmalıdır.

Belediyemize yazılı yada sözlü olarak yapılan her türlü şikayet,ihbar ve talepler en geç 24 saat içerisinde değerlendirilerek gereği yapılmakta veya vatandaşa bilgi verilmektedir.

Tıbbi Atıkların Toplanması
Kent içerisinde yer alan sağlık kuruluşlarından kaynaklanan tıbbi atıkların,halk sağlığına ve çevreye zarar vermeden ayrı olarak toplanması, depolanması, bertaraf edilmesi hizmeti işi sadece Belediyemizi değil aynı zamanda tıbbi atık üreticileri olan Sağlık Kuruluşlarının da görevidir. (20 Mayıs 1993 tarih ve 21586 Sayılı Resmi Gazete ile Onaylı Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği) Sağlık Kuruluşlarında üretilen tıbbi atıklar öncelikle kaynağında evsel atıklardan, tehlikeli, kimyasal atıklardan, radyoaktif atıklardan ayrı olarak sınıflandırılarak, sağlık kuruluşu sınırları içerisinde geçici depo alanında depolanarak,Belediyemiz araçları ile ortadan alınıp bertaraf edilir.

Bu hususta da vatandaşlarımız şikayet ihbar ve taleplerini belediyemiz 0252 692 20 10 , zabıta 153 nolu telefonuna sözlü ve/veya yazılı bir dilekçe yapılabilir. Sağlık kuruluşundan kaynaklanan bir durum var ise ilgili Sağlık Kuruluşu aranılmalıdır.