Çeşitli Spor dallarında derece alan sporculara teşekkür belgeleri takdim edildi.

Çeşitli Spor dallarında derece alan sporculara teşekkür belgeleri takdim edildi.

10. Dalaman Kültür, Turizm, Sığla ve Kaplıca Festivali programı kapsamında, Festivalin finalinde İlçemiz Açık Pazar Yerinde Akşam Zübeyde Hanım Sağlıklı Kadın yaşam ve spor kompleksi Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı. Saat 21:45 de Gözde Okan Konser verdi. Çeşitli Spor dallarında derece alan sporculara teşekkür belgeleri takdim edildi.

15 Mayıs Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

15 Mayıs Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

15 Mayıs Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı dahilinde Dalaman Belediyesi önünden başlayarak İlçemiz cumhuriyet Meydanına düzenlenen Gençlik Yürüyüşüne katıldım.

Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü

Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü

llçe Toplum Sağlığı Merkezi koordinasyonunda gerçekleştirilen 10 Mayıs ın “Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü\\\"olması münasebetiyle; toplumda fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, obezite ile mücadele etmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla İlçemiz Cumhuriyet Meydanından başlayarak Şerefler Mahallesine yürüyüş aktivitesine katıldık.

Aslı Güngör sahne aldı

Aslı Güngör sahne aldı

10. Dalaman Kültür, Turizm, Sığla ve Kaplıca Festivali programı kapsamında, Festivalin yedinci günü İlçemiz Açık Pazar Yerinde Akşam saat 21:45\\\'de Aslı Güngör sahne aldı. Sanatçı Pazar yerinde Bekleyen hayranlarına unutulmaz bir konser verdi.

10.Dalaman Kültür, Turizm, Sığla ve Kaplıca festivali İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Festival Çelenk\'inin Atatürk anıtına sunulmasıyla başladı. Cumhuriyet Meydanından başlayarak İlçemiz pazar yerindeki panayır alanına kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Ardından Panayır alanının açılışı yapıldı. Akşam programında Ünlü sanatçı Aleyna Tilki sahne aldı. Birbirinden güzel şarkıları ile İlçemiz pazar yerindeki coşkulu kalabalığa konser verdi.

Melda Salepciler sahne aldı

Melda Salepciler sahne aldı

10. Dalaman Kültür, Turizm, Sığla ve Kaplıca Festivali programı kapsamında, Festivalin ikinci günü İlçemiz Açık Pazar Yerinde Melda Salepciler sahne aldı. Birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi.

Rengarenk Sanat Merkezi Orkestrası sahne aldı

Rengarenk Sanat Merkezi Orkestrası sahne aldı

10. Dalaman Kültür, Turizm, Sığla ve Kaplıca Festivali programı kapsamında, Festivalin üçüncü günü İlçemiz Açık Pazar Yerinde Akşam Rengarenk Sanat Merkezi Orkestrası sahne aldı. Ardından Sıradan Uykusuzluk gurubu Şarkılarını seslendirdi. Saat 21:45 ise Umut Açıkgöz sahne aldı. Sanatçının Klavyede gösterdiği performansı büyük beğeni aldı.

Engel Tanımıyoruz

Engel Tanımıyoruz

Öztaş Anadolu Lisesi ve Başaran Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin düzenlemiş olduğu engel tanımıyoruz etkinliğine katıldım. Burada engelli kardeşlerimizle bir araya geldik

Sessiz Çığlık gurubu sahne aldı

Sessiz Çığlık gurubu sahne aldı

10. Dalaman Kültür, Turizm, Sığla ve Kaplıca Festivali programı kapsamında, Festivalin dördüncü günü İlçemiz Açık Pazar Yerinde Akşam Dalaman Halk Eğitim Merkezince açılan işaret dili kursu bünyesindeki Sessiz Çığlık gurubu sahne aldı. Ardından T.C. Zübeyde Hanım Sağlıklı Kadın, Yaşam sanat ve Spor Kompleksi Türk Halk Müziği Korosu Konser verdi. Saat 22:00 \'de Efe Güngör Sahne alarak bir birinden güzel şarkılarını seslendirdi.

Prof. Dr. Mete Düren ve Şeref Yalçın bizleri ziyaret etti

Prof. Dr. Mete Düren ve Şeref Yalçın bizleri ziyaret etti

Türkiye Futbol Federasyonu Vekil Müdürü Cengiz Zülfikaroğlu, Prof. Dr. Mete Düren ve Şeref Yalçın bizleri ziyaret etti. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim.

 

Temizlik Hizmetleri

temiz

Temizlik hizmetleri birimimizin görevleri arasında yer alan hizmetler hususunda vatandaşımız konu ile ilgili olası muhtemel şikayet,ihbar,talep ve önerilerini belirten ana başlıklar dahilinde Belediyemize yapabilecektir. Buna göre;

Evsel Katı Atıkların Toplanması
Evsel katı atıkların toplanması,nakliyesi ve depolanması işi,kentte mahallelere göre ayrı ayrı oluşturulan haftalık katı atık toplama programı çerçevesinde yapılmaktadır.Bu program vatandaşımıza yazılı ve görsel basın,el ilanları,ses yayın aracı ile duyuru vb. şekillerde duyurulmuştur.

Bu hususta vatandaşımız şikayet,ihbar ve taleplerini Dalaman belediyesi zabıta Amirliği ve halkla ilişkiler servisimize sözlü ve/veya ister ise yazılı bir dilekçe ile yapabilir.Telefon ile yapılacak şikayet,ihbar ve talepler için Dalaman Belediyesi 0252 692 20 10 ve Zabıta 153 telefonu 24 saat hizmettedir.
Çöp Konteynırları
Kent içerisinde vatandaşımızın kullanımına sunmuş olduğumuz konteyner, silindirik çöp kabı,çöp sepeti gibi malzemelerin onarımı ve bakımı belediyemiz tarafından periyodik olarak yapılmaktadır. Bu konuda bir şikayet ve/veya talep için Dalaman Belediyesi 692 20 10 ve Zabıta 153 Aranmalıdır. Çöp Konteyneri konulması, kaldırılması veya yerinin değiştirilmesi hususunda ise toplu şekilde talebin olduğunu gösteren bir dilekçe ile Dalaman Belediyesi’ne başvuru yapılmalıdır.

Belediyemize yazılı yada sözlü olarak yapılan her türlü şikayet,ihbar ve talepler en geç 24 saat içerisinde değerlendirilerek gereği yapılmakta veya vatandaşa bilgi verilmektedir.

Tıbbi Atıkların Toplanması
Kent içerisinde yer alan sağlık kuruluşlarından kaynaklanan tıbbi atıkların,halk sağlığına ve çevreye zarar vermeden ayrı olarak toplanması, depolanması, bertaraf edilmesi hizmeti işi sadece Belediyemizi değil aynı zamanda tıbbi atık üreticileri olan Sağlık Kuruluşlarının da görevidir. (20 Mayıs 1993 tarih ve 21586 Sayılı Resmi Gazete ile Onaylı Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği) Sağlık Kuruluşlarında üretilen tıbbi atıklar öncelikle kaynağında evsel atıklardan, tehlikeli, kimyasal atıklardan, radyoaktif atıklardan ayrı olarak sınıflandırılarak, sağlık kuruluşu sınırları içerisinde geçici depo alanında depolanarak,Belediyemiz araçları ile ortadan alınıp bertaraf edilir.

Bu hususta da vatandaşlarımız şikayet ihbar ve taleplerini belediyemiz 0252 692 20 10 , zabıta 153 nolu telefonuna sözlü ve/veya yazılı bir dilekçe yapılabilir. Sağlık kuruluşundan kaynaklanan bir durum var ise ilgili Sağlık Kuruluşu aranılmalıdır.